ateliér_LINEAR

typ / interiér kancelárie

plocha / area: 53m2

rok / 2022

Priestor našej kancelárie sa nachádza v pôvodne industriálnom objekte Mlynice, ktorá prešla pred piatimi rokmi rekonštrukciou, resp. adaptáciou na nové využitie. Našim zámerom bolo jednoduchým spôsobom vytvoriť priestor pre fungovanie projekčného ateliéru  so zámerom zachovať a podporiť silný výraz materiality priestoru v novým dispozičným členením.

V prvej kancelárii pri vstupe sme oddelili pracovné miesta od zázemia s kuchynkou transparentným vlnitým paravánom, ktorý jednak opticky oddeľuje ale zároveň prepúšťa dostatok svetla do zázemia. V druhej kancelárii je integrovaný priestor pre dve pracovné miesta, prezentačný mítingový priestor, ako aj neformálny lounge.

Pôvodné industriálne steny boli zachované- zakonzervované, a výrezy pre okná a dvere sú podporené zvýraznením štruktúry železobetónovej steny. Všetky kabeláže a rozvody sú priznané na povrchu. V nadväznosti na trapézový plech na strope boli ako výplň otvorov použitý vlnitý plech a podobná štruktúra sa opakuje aj na vlnitých paneloch paravánu. V priemyselnom designe sú navrhnuté aj svietidlá a svetlená rampa. tento priemyselný design zmäkčuje použitie drevených prvkov ako sú preglejky na stoloch, regáloch a konferenčný stôl. Rastliny v kancelárií tvoria živý element, ktorý zlepšuje mikroklímu pracovného prostredia, zvyšujú vlhkosť a čistotu ovzdušia. Sedací nábytok a akustická stena zas svojou pohltivosťou zlepšujú akustickú pohodu.

Priestor pôsobí autenticky a tvorí inšpiratívne prostredie pre kreatívnu prácu.