lounge_klubovňa

Interiér klubovne je šitý na mieru pre firmu, ktorá v budove sídli. Úvaha o lounge-priestore vznikla pri myšlienke využiť najvyššie položený priestor v rámci vnútorného členenia Mlynice. Je to priestor v budove, kde sídli firma, a zároveň to nie je priestor v rámci firmy. Potenciál tohto priestoru je hlavne v jeho polohe, ktorá ponúka jedinečný výhľad cez presklenú stenu na vnútorný priestor Mlynice. Návrh dispozičného riešenia v sebe spojil dve funkcie, rokovaciu, prezentačnú časť a lounge- akúsi manažérsku obývaciu izbu. Pri vstupe do priestoru je v chodbe kuchynská linka, fungujúca aj ako bar s chladnými nápojmi. Za vstupom je vešiak a rokovacia časť, následne sa prechádza do lounge priestoru. Využitie polohy displeja je flexibilné v závislosti, či sa prezentuje projekt, alebo pozerá hokej.
Materiálový koncept vychádzal z použitých materiálov v budove. Použitá je borovicová preglejka (dvere, zadná stena kuchynskej linky, doska stola – morená na čierno) kovový nábytok (príručný stolík a prútené sedenie) a čalúnené sedenie. Všetky materiály povrchov stien, podláh a stropu sú ponechané vo svojej prirodzenej surovosti a vytvárajú tak kontrast s designom nábytku. Nábytok pred presklenou stenou je zámerne prútený aby neprekážal výhľadu do priestoru. Osvetlené sú jednotlivé stoly a svietidlá svojím charakterom odzrkadľujú účel formálneho a neformálneho priestoru. Príjemnú atmosféru dotvára zeleň, ako kontrast k strohým povrchom.
Lounge na 6NP v Mlynici už plní svoj účel. Klubovňa (lounge) je miestom, kde sa príjemne preberajú pracovné záležitosti – a rovnako dobre sa tu konajú neformálne stretnutia a posedenia v dobrej nálade. Sme radi že náš interiér prispel svojou troškou k príjemnej atmosfére tohto výnimočného priestoru a tešíme sa jeho ďalšie využitie.