office_interiér_I_NiDO

Priestor pre firmu Baxpharma sa nachádza na v novej administratívnej budove NiDO v Bratislave vo frekventovanej mestskej polohe. Pozadie administratívnej budovy tvorí bytový komplex NiDO, ktorý má charakteristickú identitu aj vďaka svojej fasáde s i oblými balkónmi a výraznou drevenou trelážou. Tieto prvky exteriéru sa stali ideou pre návrh interiéru, ktorý sa večer pri rozsvietení svetiel vynára z administratívnej budovy a identifikuje sa s bytovým komplexom.

Klientovi záležalo na viacerých aspektoch: na uzavretí niektorých priestorov, použití dreva, neformálnej atmosfére, rozumnej cene za realizáciu ako aj recyklácii existujúceho nábytku značky USM.  Aby sme odľahčili uzavretý priestor použili sme translucentný  materiál (polykarbonátové vlnité dosky), cez ktorý  je vnímateľná hĺbka priestoru a naopak priestor je príjemne presvetlený vonkajším svetlom. V samotnom priestore sú priznané pôvodné stavebné materiály – betón na stropoch, stenách a podlahe. Tieto prvky boli ďalej zvýraznené masívnymi drevenými parapetmi a obkladmi nadpražia s kresbou borovicovej preglejky.

Definovaný priestor bol ďalej štrukturovaný vložením línie, ktorá oddeľuje priestor recepcie s chodbou a openspace-om od priestorov skladu, kuchynky a wc. Línia je obložená akustickým obkladom – lamely z masívneho dreva, ktoré postupne prechádzajú od vstupu, neskôr sú lamely kombinované s polykarbonátom (vymedzenie zázemia) a končia opäť ako akustický obklad v openspace kancelárii na stene. Túto trasu kopíruje aj línia hlavného ale aj ambientného svetla, ktorá sa vinie priestorom v trajektórii prevádzky a osvetľuje tak priestor od vstupu – cez chodbu – pracovné miesta a končí pri lounge zóne – presnejšie pri gymnastických kruhoch.  Ostatné rozvody vzduchu a kabeláže sú priznané a taktiež trasované v smeroch dominantných línií priestoru.

Polykarbonát bol tiež použitý ako obklad recepcie, ktorá je vstupným bodom do priestoru. Z recepcie je prístupná samostatná zasadačka s chillout zónou. Zasadačka pre 6 ľudí je doplnená ťažkým akustickým závesom, ktorý v prípade potreby oddeľuje priestor na oddych, využívaný na poobedný relax. Estetický dojem priestoru dopĺňa zelená rastlinná výzdoba, ktorá nielenže pôsobí esteticky, ale aj čistí vzduch. Priestor tak pôsobí vzdušne, neformálne a vítajúco. Svetelné línie je možné kombinovať a vytvárať tak rôznu atmosféru a svetelné efekty. Priestor je orientovaný na juh, čo umožňuje prirodzené osvetlenie cez deň a hru svetla a tieňov, ktoré vytvárajú dynamické a príjemne hravé prostredie.

Návrh interiéru je dielom autorským dielom ateliéru LINEAR. Stavebná firma ise s.r.o. sa podieľala na realizácii stavebnej časti a technických zariadení, zatiaľ čo firma Myotis dodala nábytkové riešenia, ako sú obklady stien, polykarbonátové priečky, recepčný pult, kuchynská linka, policové systémy, parapety a akustické závesy a sedačka. Firma Designavenue s.r.o. zas dodala kancelársky nábytok a nábytok pre kuchynku a zasadačku. Fotografie sú dielom Kataríny Obermanovej (MUSA ART PHOTO STUDIO).

 

office_interiér_I_NiDO